Hakkımızda

Hakkımızda

1974 yılında Av. Selçuk Gürkan tarafından kurulan Gürkan & Gürkan Avukatlık ve Hukuk Danışmanlığı, Kuzey Kıbrıs’ın en büyük ve en saygın hukuk firmalarından biridir. Girne ve Mağusa kentlerinde bulunan ofislerinde her biri alanında uzman deneyimli kadrosuyla hizmet veren firmamız, alanında öncü şirketlerin, uluslararası yatırımcıların ve bireysel müvekkillerin hukuksal alandaki güvenilir iş ortağıdır.

 

Köklü tarihi ve engin tecrübesiyle, Şirketler Hukuku ve Taşınmaz Mal başta olmak üzere hukukun farklı alanlarında müvekkillerinin stratejik hedefleri ve başarıları için hizmet veren Gürkan & Gürkan Avukatlık ve Hukuk Danışmanlığı, güvene dayalı güçlü ilişkiler kurmayı temel prensibi kabul etmektedir. Bilgiye hızlı ve kolay erişim sağlayan teknolojik altyapısıyla müvekkillerine hızlı ve çözüm odaklı bir hizmet sunan firmamız, kurucusu olduğu Akan Gürkan Eğitim Vakfı aracılığıyla da toplumsal kalkınma konusunda üzerine düşen görevi büyük bir gururla yerine getirmektedir.

Uzmanlık Alanlarımız

Kıdemli avukat kadromuzla en doğru hukuki çözümler

Hukukun üstünlüğü demokratik ülkelerin ve refah içindeki toplumların vazgeçilmez ilkesidir. Günümüzde, hızını artık iyiden iyiye artmış küreselleşme neticesinde, sağlam bir hukuki altyapının küresel rekabette avantaj üstünlüğü sağladığı da bilinen bir gerçektir. Bu nedenle avukatlık hizmetlerinin yanı sıra hukuki danışmanlık da her geçen gün daha fazla önem kazanmaktadır. Özellikle büyük çaplı yatırım ve projeler söz konusu olduğunda, konunun farklı uzmanlık alanlarına sahip bir avukat grubu tarafından ele alınması zaman ve verimlilik açısından büyük kazanç sağlamaktadır. Tüm Hizmetlerimiz

Akan Gürkan Eğitim Vakfı

İletişim: [email protected]

2017 yılında Av. Akan Gürkan’ın anısına Akan Gürkan Eğitim Vakfı kurulmuştur. Vakfın misyonu, Av. Akan Gürkan’ın eğitime, teknolojiye ve bilgiye verdiği önemi tüm gençlere aşılayarak toplumumuzun kalkınması ve gelişmesine katkı sağlamaktır. Akan Gürkan Eğitim Vakfı, lise seviyesinden yüksek öğrenim seviyesine değin burs yönetmeliğinde aranan şartları karşılayan başarılı öğrencilere eğitim bursları vermektedir.

Av. Akan Gürkan kimdir ?

Av. Akan Gürkan, 13.06.1978 yılında Lefkoşa’da dünyaya geldi. Akan Gürkan, ilk öğrenimini Girne’de 23 Nisan İlkokulu’nda tamamladıktan sonra 1988 yılında Türk Maarif Koleji’ni birincilikle kazandı ve orta-lise eğitimine Lefkoşa’da devam etti. İlgili dönemde tüm Kıbrıs çapında tek bir kişiye verilen İngiltere Chevening bursunu almaya hak kazandı ve İngiltere’nin en prestijli üniversitelerinden biri olan Warwick Üniversitesi’nde tam burslu olarak hukuk eğitimi gördü. Hukuk eğitimi yanında, çocukluğundan beri süregelen teknolojiye ve bilgisayar programcılığına olan tutkusunu, üniversite yıllarında da geliştirdi. Üniversiteden mezun olduktan ve askerliğini yaptıktan sonra 2003 yılında babası Av. Selçuk Gürkan ile birlikte çalışmaya başladı ve Girne’de Gürkan & Gürkan Avukatlık ve Hukuk Danışmanlığı’nın yönetici ortağı oldu. Mesleğinde birçok başarıya imza attı ve hukuk camiasında bilgisi, zekası ve örnek kişiliğiyle en başarılı avukatlardan biri olarak kabul edildi. Mesleğine olan özverisinden ötürü, Girne Mahalli Barosu’nda hukuk konseyi üyesi olarak görev yaptı. Av. Akan Gürkan, 2004 yılında Annan planı görüşmeleri olmak üzere yıllarca birçok önemli projede, yasa tasarısında ve toplumsal konularda katkı sağladı. Av. Akan Gürkan, bir trafik kazası sonucu 2017 yılında 39 yaşında vefat etti.