Av. Eren Özbalkan

Av. Eren Özbalkan

Gürkan & Gürkan Avukatlık ve Hukuk Danışmanlığı ailesine 2015 yılında katılan Av. Eren Özbalkan, çok uluslu ve yerli müvekkillere özellikle Şirketler Hukuku, Medeni Hukuk, Fikri ve Sinai Mülkiyet Hukuku ve Ceza Hukuku alanlarında hizmet vermektedir. Av. Eren Özbalkan, birçok sınır ötesi birleşme ve devralma işlemleri ile ortak girişim ve özelleştirme projelerinin yanı sıra, K.K.T.C.’de otomotiv, turizm, gayrimenkul ve inşaat sektörlerinde yeni şirket ve iş kurulumlarında, iş, taşeron ve özellikle inşaat alım satım sözleşmelerinin hazırlanması ile ilgili tüm işlemlerde de hukuki hizmet vermektedir.

Turizm ve eğlence sektörlerinde de tecrübe sahibi olan Eren Özbalkan, dünyanın önde gelen otel markalarının Türkiye’de yaptıkları yatırımlara ilişkin franchise ve otel yönetim sözleşmelerinin hazırlanması hususunda aktif rol oynamaktadır.

Gürkan & Gürkan Avukatlık ve Hukuk Danışmanlığı’ndaki kariyerinden önce, uluslararası tahkim konusunda deneyim kazanmış olan Özbalkan, UNCITRAL, ICC ve ICSID tahkim kurallarına tabi olan tahkim davalarının birçok safhasında hukuk danışmanı olarak yer almıştır.

 

Eğitimi;

  •  Lisans: Wolverhampton Üniversitesi, Hukuk Fakültesi (Onur Derecesi)
  •  Yüksek Lisans: Wolverhampton Üniversitesi,  Uluslararası Finans ve Şirketler Hukuku (Birincilik Derecesi)
  • Girne Amerikan Koleji